architektura, wystrój wnętrz itp
mr.Q - Śr paź 17, 2007 1:43 pm
" />Znalazłem ciekawy budynek (na innym forunie) na który samo patrzenie wzbudza podziw i rispekt dla wszystkich którzy przy nim pracowali. No ale przeca ktoś to musiał najpierw wymyślić aka narysować. Topic poświecony architekturze, arichtektom i wszystkiemu co z tym związane, wystrój wnętrz też wchodzi w gre.
wklejam cyctat foba z dnb.pl jako dobry początek tematu
">
jako ciekawostkę dodam, że dom roku 2006 na świecie (wg WorldArchitectureNews.com) stoi pod Opolem.
imho jest to najbardziej konkretny projekt domu (ten pod Opolem), jaki widziałem od dłuższego czasu (uwzględniając realnośc jego realizacji, moje osobiste preferencje oraz chęc mieszkania w takiej budowli). jedyne, czego mi tam brakuje, to większa ilośc drzew - takich starych, konkretnie wyrośniętych (ale to już zależy od lokalizacji samej działki).
poniżej kilka zdjęc owego domu:
Jednorodzinny dom, który stanął u granic Opola, został uznany za Dom Roku na Świecie 2006 i otrzymał prestiżową nagrodę portalu WorldArchitectureNews.com
- Zaprojektowaliśmy nowy typ budynku atrialnego. Normalnie charakteryzują się one tym, że otaczając wewnętrzne atrium, są zamknięte od zewnątrz, a otwarte do wewnątrz. Myśmy to odwrócili - wyjaśnia 37-letni architekt z katowickiej pracowni KWK Promes Robert Konieczny.
Taki projekt wymusiła działka pod Opolem, która posiadała jeden mankament - dojazd od strony południowo-zachodniej, czyli od tej, gdzie zwykle lokalizuje się ogrody i koncentruje się życie rodzinne. - Wymyśliliśmy, że wjazd będzie od spodu do środka domu, bezpośrednio na poziom parteru. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki stworzeniu wewnętrznego atrium z mieszczącym się w nim podjazdem. W rezultacie budynek otwiera się swoimi tarasami na wszystkie strony w nieskrępowany sposób. Dzięki temu udało się uzyskać nowy model przestrzenny domu - zaprzeczenie budynku atrialnego - wyjaśnia Konieczny.
Nowoczesna bryła o powierzchni 526 metrów kw. budzi zachwyt wśród opolskich architektów. - I ta nagroda świadczy o klasie tego obiektu. Do tej pory żaden Polak nie zakwalifikował się do niej, co już byłoby wielkim wyróżnieniem - mówi Antoni Domicz, prezes opolskiego oddziału Związku Architektów Polskich, który oglądał dom nie tylko od zewnątrz, ale i w środku.
Jego mieszkańcy - opolscy biznesmeni - pragną pozostać anonimowi. - Nie życzą sobie, by podawać gdzie mieszkają. W końcu to dom, a nie muzeum do zwiedzania - kwituje Konieczny.
Projekt domu pod Opolem jest nominowany również do najważniejszej europejskiej nagrody przyznawanej architektom - fundacji Mies'a van der Rohe.
Konkurs na Dom Roku to pierwszy z serii międzynarodowych konkursów architektonicznych, które mają być organizowane przez portal WorldArchitectureNews .
żródło: klik
: )
; )
dodam że owy budynek jak dla mnie jest fajny ale nie chciałbym w takim mieszkać, mógłbym go po prostu mieć i wpadać niekiedy na weekend
Dom high-tech w cieniu starych drzew
Ten współczesny dom świetnie oddaje charakter naszych czasów. Jego architektura łączy fascynację postępem technologicznym z podziwem nad urodą i naturalnością przyrody.
Właściciele tej dużej, leśnej, ze znawstwem wybranej działki, chcieli wznieść na niej dom jednorodzinny, którego forma mieściłaby się w kanonach współczesnej architektury. Zależało im na takim wkomponowaniu bryły budynku w otaczający go krajobraz, żeby o każdej porze dnia (i nocą) można było podziwiać urodę przyrody z możliwie największej liczby pomieszczeń, a światło zewsząd przenikało do wnętrza domu. Słowem, chodziło o rzeczywiste zespolenie architektury z naturą. Takie założenie przesądziło o ostatecznym kształcie budynku i wyborze materiałów budowlanych.
Wpasowany między drzewa
Duża działka, której zgodnie z miejscowymi przepisami 85% musi pozostać niezabudowane, dawała twórcom domu wielką swobodę, między innymi w wyborze stylu budynku - bo do sąsiednich obiektów jest stosunkowo daleko. Dlatego, choć charakter architektury okolicznych domów jest raczej tradycyjny, można było myśleć o nowoczesnym, otwartym na otoczenie budynku, który jedynie niektórymi detalami formy, konstrukcji i wykończenia będzie nawiązywał do pobliskiej zabudowy.
Dom posadowiono na planie nieregularnej litery T, dzięki czemu udało się możliwie najpełniej wkomponować go w istniejącą zieleń. Właściciele cieszą się, że spośród stu rosnących na posesji drzew trzeba było wyciąć jedynie trzy.
Budynek składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości.
Część dzienna, parterowa, ma formę całkowicie przeszklonego pawilonu, będącego współczesną, rozwiniętą formą dawnej altany czy oranżerii. Wpisuje się ona w tradycję budowlaną willowo-uzdrowiskowej miejscowości, w której dom powstał. W tej partii ulokowano pomieszczenia jadalni, salonu i basenu. To tu najlepiej udało się zrealizować zamysł, by dom jak najpełniej łączył się z ogrodem i by z jego wnętrz można było bez przeszkód podziwiać otaczającą budynek zieleń.
Część prywatna, dwukondygnacyjna, zwieńczona niepełnym piętrem "wieży" mieszczącej gabinet pana domu, jest ze względu na swój charakter strukturą bardziej zamkniętą, choć i ona nie odwraca się od zadrzewionego ogrodu. Otwory okienne w tej części są różne, zostały jednak tak rozmieszczone, by z każdego roztaczał się atrakcyjny widok. Architekci zadbali, by wpadające przez przeszklenie promienie światła współtworzyły układ przestrzenny i charakter wnętrz. Autorzy domu podkreślają, że bardzo starannie "wycinali" wszystkie otwory w budynku, tak by przed oczami przebywających wewnątrz osób wyeksponować najbardziej atrakcyjne partie ogrodu.
W królestwie materiałów
Nieprzypadkowo zdecydowano się użyć do budowy materiałów o surowym charakterze, typowych dla współczesnego stylu industrialnego: betonu, szkła, blach, aluminium, kamienia i niewielkich ilości drewna. Projektanci doszli bowiem do wniosku, że podkreślając surowość form budynku, najpiękniej - na zasadzie kontrastu - wyeksponują urok i kształty przyrody. Z drugiej zaś strony uznali, że zieleń dobrze stonuje industrialną surowość budulca.
Mury domu częściowo są betonowe, a częściowo wykończone płytami piaskowca. Duże fragmenty elewacji obłożono stalową okładziną.
Jednak mimo dużego zróżnicowania materiałów całość nie daje wrażenia chaosu. Zmieniające się barwy i faktury pozwalają za to uniknąć wrażenia monotonii, tak często spotykanej w przypadku współczesnych obiektów o industrialnym charakterze. Materiałowa rozmaitość zadecydowała też o oryginalnej urodzie wnętrz.
Dom z efektami
Niższa, pawilonowa część domu, obejmująca pomieszczenia jadalni, salonu i basenu, została zaprojektowana w układzie amfiladowym. Dodatkowo perspektywę wydłuża wąski pasaż oddzielony od ogrodu szklaną ścianą; szklane tafle stanowią także jego przykrycie. Dzięki temu zewnętrze niemal bez przeszkód łączy się z wnętrzami. Zaskakującym efektem jest połączenie jadalni z salonem przez otwór kominkowy, salonu zaś - szerokim "oknem wodnym" z pomieszczeniem basenu. Kiedy zapala się ogień w kominku, jego płomień odbija się w lustrze wody. Tworzy to wspaniałą, naturalną dekorację salonu. Trudno też nie zauważyć efektownej ściany okalającej "okno wodne", oddzielającej basen od salonu. Ozdobiono ją pasmami marmurów Carrara i Madreperla.
Dla koncepcji tego domu, gdzie programowo eksponuje się konstrukcję, bardzo ważny był dobór mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Starannie wyselekcjonowane, sygnowane przez mistrzów współczesnego designu, zostały ograniczone do minimum i ze znawstwem wtopione w całość założenia. Chodziło o to, by podkreślić i wykorzystać wszystkie atuty architektury budynku. Dla każdego elementu wyposażenia wnętrza przeznaczono więc ściśle określone miejsce. I tak przykładowo wysokość kanap w części wypoczynkowej zgrano z wysokością okna łączącego salon z częścią basenową. To właśnie dzięki temu, siedząc na kanapie, można obserwować skrzącą się taflę wody i całe pomieszczenie basenu.
Do części prywatnej, na pierwszą kondygnację, prowadzą oryginalne schody zbudowane z trzech warstw szkła. Wsparte jedynie na podłodze parteru i piętra zdają się unosić w powietrzu. Jak wiele elementów konstrukcyjnych pełnią w tym domu nie tylko funkcję użytkową, lecz są także elementem dekoracji wnętrza. Można się nimi dostać na szklany pomost przerzucony nad holem. Z jednej jego strony znajdują się sypialnie, łazienka i garderoba właścicieli, z drugiej - dwa pokoje gościnne.
Wyżej na półpiętrze zwanym inaczej "wieżą" zaprojektowano gabinet pana domu z rozległym widokiem na leśny ogród. Jest to jedyne poza biblioteką miejsce, gdzie zastosowano drewnianą okładzinę. Jakby z chęci nadania tym właśnie pomieszczeniom nieco ciepła i intymności.
Kiedy ogląda się ów dom, gdy rozmawia się z jego właścicielami i projektantami, łatwo sobie uświadomić, że oto mamy do czynienia z rzadkim przykładem budowlanego przedsięwzięcia, w którym wszystkie strony mają poczucie satysfakcji. Wydaje się, że na ten sukces w równym stopniu złożyło się dobre porozumienie oraz praca architektów i projektantów wnętrz, jak też mądre zaangażowanie inwestorów, którzy z jednej strony wiedzieli, czego chcą, a z drugiej - umieli zaufać zatrudnionym przez siebie fachowcom.
źródło: klik
:slayer:
Guldan - Śr paź 17, 2007 4:28 pm
" />q, masz gust jak moi starzy
znaczy chca se postawic chate jak ta pierwsza.
moja ulubiona galeria handlowo-kulturalna:
podzielona na dwie czesci, atrium (stara czesc) i pasaz (nowa czesc). jest tez galeria w starej slodowni. calosc postawiona na starym browarze, gdzie byla straszna melina. miasto zrobilo walka i kulczykowie kupili to o wiele taniej, o co ciagle wszyscy maja waty ale k...a chyba nie widza co na tym powstalo i ze pewnie juz grubo zwrocilo roznice zanizonej ceny, w dodatku podnioslo prestiz miasta i dalo zatrudnienie calej masie ludzi. architektura wzorowana jest (na zewnatrz i wewnatrz) na przedwojennej architekturze poznania. troche lepiej to wyszlo w ciasnym atrium, ale w czesci nowej tez zachowany jest ten klimat.
mr.Q - Śr paź 17, 2007 5:57 pm
" />nie chodzi o to ze mi sie to podoba co wrzucałem tyko zrobiło na mnie wrażenie ogromne
jak narazie to na mnie zrobi większe wrażenie kawalerka do której bede miał klucze swoje własne
vadi - Śr paź 17, 2007 6:14 pm
" />kawalerka sola?
mr.Q - Śr paź 17, 2007 6:18 pm
" />a po cóż mi jego nora w której fugi błyszczą w kolorze matowym
mecca - Śr paź 17, 2007 7:21 pm
" />
tak mi się wakacje tego roku przypomniały...
mecca - Śr paź 17, 2007 7:51 pm
" />Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich- Dubaj
kilka zdjęć z mojej pracy zaliczeniowej................
Burj Al Arab- jedyny siedmiogwiazdkowy hotel na świecie
a to sztuczna wyspa w kształcie palmy która jest tworzona w okół hotelu
Jakubb - Śr paź 17, 2007 8:24 pm
" />
">
tak mi się wakacje tego roku przypomniały...tak to moze byc tylko w jednym kraju w Holandi
mr.Q - Śr paź 17, 2007 8:29 pm
" /> <zgnieciony przez mecce>
masakra
bez_niku - Śr paź 17, 2007 9:04 pm
" />ten dom stoi w gdańsku czy sopocie
Link niechce mi sie przeklejać
mecca - Śr paź 17, 2007 9:06 pm
" />...w Sopocie....i podobny w Barcelonie
<sorry za zgniecenie>
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
HOTEL Marques de Riscal (Elciego, Hiszpania)
o chuj mu chodzi z tym hotelem
Docia - Cz paź 18, 2007 5:31 am
" />jako, ze zbliza sie zima i w wielu arktycznych or mniej arktycznych miejscach zaczynają budowac takie hotele
widziałam kiedys w tv jak takie cos powstaje..przejebane tylko ze na wiosne zaczyna topniec
solo - N paź 21, 2007 8:49 pm
" />fajne !
Kompleks mieszkaniowym Tetris Apartments ze słoweńskiej Ljubljany.
Twórcy zapewniają, że ich inspiracją była jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów, która pozostanie na zawsze w sercach wielu użytkowników - Tetris. Gra stworzona w 1985 roku przez rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa, uważana jest przez niektórych za najważniejsze dokonanie Związku Radzieckiegoi.
bez_niku - Śr lis 07, 2007 9:58 pm
" />
mr.Q - Śr lis 07, 2007 11:04 pm
" />wtf?
sword - Cz lis 08, 2007 3:00 am
" />babel k...a
mr.Q - Wt gru 04, 2007 11:40 am
" />
fajny garaż
Donald - Wt kwi 01, 2008 6:29 pm
" />najs
Docia - Pt maja 23, 2008 7:06 am
" />
zanotowane.pl doc.pisz.pl pdf.pisz.pl ilemaszlat.htw.pl
mr.Q - Śr paź 17, 2007 1:43 pm
" />Znalazłem ciekawy budynek (na innym forunie) na który samo patrzenie wzbudza podziw i rispekt dla wszystkich którzy przy nim pracowali. No ale przeca ktoś to musiał najpierw wymyślić aka narysować. Topic poświecony architekturze, arichtektom i wszystkiemu co z tym związane, wystrój wnętrz też wchodzi w gre.
wklejam cyctat foba z dnb.pl jako dobry początek tematu
">
jako ciekawostkę dodam, że dom roku 2006 na świecie (wg WorldArchitectureNews.com) stoi pod Opolem.
imho jest to najbardziej konkretny projekt domu (ten pod Opolem), jaki widziałem od dłuższego czasu (uwzględniając realnośc jego realizacji, moje osobiste preferencje oraz chęc mieszkania w takiej budowli). jedyne, czego mi tam brakuje, to większa ilośc drzew - takich starych, konkretnie wyrośniętych (ale to już zależy od lokalizacji samej działki).
poniżej kilka zdjęc owego domu:
Jednorodzinny dom, który stanął u granic Opola, został uznany za Dom Roku na Świecie 2006 i otrzymał prestiżową nagrodę portalu WorldArchitectureNews.com
- Zaprojektowaliśmy nowy typ budynku atrialnego. Normalnie charakteryzują się one tym, że otaczając wewnętrzne atrium, są zamknięte od zewnątrz, a otwarte do wewnątrz. Myśmy to odwrócili - wyjaśnia 37-letni architekt z katowickiej pracowni KWK Promes Robert Konieczny.
Taki projekt wymusiła działka pod Opolem, która posiadała jeden mankament - dojazd od strony południowo-zachodniej, czyli od tej, gdzie zwykle lokalizuje się ogrody i koncentruje się życie rodzinne. - Wymyśliliśmy, że wjazd będzie od spodu do środka domu, bezpośrednio na poziom parteru. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki stworzeniu wewnętrznego atrium z mieszczącym się w nim podjazdem. W rezultacie budynek otwiera się swoimi tarasami na wszystkie strony w nieskrępowany sposób. Dzięki temu udało się uzyskać nowy model przestrzenny domu - zaprzeczenie budynku atrialnego - wyjaśnia Konieczny.
Nowoczesna bryła o powierzchni 526 metrów kw. budzi zachwyt wśród opolskich architektów. - I ta nagroda świadczy o klasie tego obiektu. Do tej pory żaden Polak nie zakwalifikował się do niej, co już byłoby wielkim wyróżnieniem - mówi Antoni Domicz, prezes opolskiego oddziału Związku Architektów Polskich, który oglądał dom nie tylko od zewnątrz, ale i w środku.
Jego mieszkańcy - opolscy biznesmeni - pragną pozostać anonimowi. - Nie życzą sobie, by podawać gdzie mieszkają. W końcu to dom, a nie muzeum do zwiedzania - kwituje Konieczny.
Projekt domu pod Opolem jest nominowany również do najważniejszej europejskiej nagrody przyznawanej architektom - fundacji Mies'a van der Rohe.
Konkurs na Dom Roku to pierwszy z serii międzynarodowych konkursów architektonicznych, które mają być organizowane przez portal WorldArchitectureNews .
żródło: klik
: )
; )
dodam że owy budynek jak dla mnie jest fajny ale nie chciałbym w takim mieszkać, mógłbym go po prostu mieć i wpadać niekiedy na weekend
Dom high-tech w cieniu starych drzew
Ten współczesny dom świetnie oddaje charakter naszych czasów. Jego architektura łączy fascynację postępem technologicznym z podziwem nad urodą i naturalnością przyrody.
Właściciele tej dużej, leśnej, ze znawstwem wybranej działki, chcieli wznieść na niej dom jednorodzinny, którego forma mieściłaby się w kanonach współczesnej architektury. Zależało im na takim wkomponowaniu bryły budynku w otaczający go krajobraz, żeby o każdej porze dnia (i nocą) można było podziwiać urodę przyrody z możliwie największej liczby pomieszczeń, a światło zewsząd przenikało do wnętrza domu. Słowem, chodziło o rzeczywiste zespolenie architektury z naturą. Takie założenie przesądziło o ostatecznym kształcie budynku i wyborze materiałów budowlanych.
Wpasowany między drzewa
Duża działka, której zgodnie z miejscowymi przepisami 85% musi pozostać niezabudowane, dawała twórcom domu wielką swobodę, między innymi w wyborze stylu budynku - bo do sąsiednich obiektów jest stosunkowo daleko. Dlatego, choć charakter architektury okolicznych domów jest raczej tradycyjny, można było myśleć o nowoczesnym, otwartym na otoczenie budynku, który jedynie niektórymi detalami formy, konstrukcji i wykończenia będzie nawiązywał do pobliskiej zabudowy.
Dom posadowiono na planie nieregularnej litery T, dzięki czemu udało się możliwie najpełniej wkomponować go w istniejącą zieleń. Właściciele cieszą się, że spośród stu rosnących na posesji drzew trzeba było wyciąć jedynie trzy.
Budynek składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości.
Część dzienna, parterowa, ma formę całkowicie przeszklonego pawilonu, będącego współczesną, rozwiniętą formą dawnej altany czy oranżerii. Wpisuje się ona w tradycję budowlaną willowo-uzdrowiskowej miejscowości, w której dom powstał. W tej partii ulokowano pomieszczenia jadalni, salonu i basenu. To tu najlepiej udało się zrealizować zamysł, by dom jak najpełniej łączył się z ogrodem i by z jego wnętrz można było bez przeszkód podziwiać otaczającą budynek zieleń.
Część prywatna, dwukondygnacyjna, zwieńczona niepełnym piętrem "wieży" mieszczącej gabinet pana domu, jest ze względu na swój charakter strukturą bardziej zamkniętą, choć i ona nie odwraca się od zadrzewionego ogrodu. Otwory okienne w tej części są różne, zostały jednak tak rozmieszczone, by z każdego roztaczał się atrakcyjny widok. Architekci zadbali, by wpadające przez przeszklenie promienie światła współtworzyły układ przestrzenny i charakter wnętrz. Autorzy domu podkreślają, że bardzo starannie "wycinali" wszystkie otwory w budynku, tak by przed oczami przebywających wewnątrz osób wyeksponować najbardziej atrakcyjne partie ogrodu.
W królestwie materiałów
Nieprzypadkowo zdecydowano się użyć do budowy materiałów o surowym charakterze, typowych dla współczesnego stylu industrialnego: betonu, szkła, blach, aluminium, kamienia i niewielkich ilości drewna. Projektanci doszli bowiem do wniosku, że podkreślając surowość form budynku, najpiękniej - na zasadzie kontrastu - wyeksponują urok i kształty przyrody. Z drugiej zaś strony uznali, że zieleń dobrze stonuje industrialną surowość budulca.
Mury domu częściowo są betonowe, a częściowo wykończone płytami piaskowca. Duże fragmenty elewacji obłożono stalową okładziną.
Jednak mimo dużego zróżnicowania materiałów całość nie daje wrażenia chaosu. Zmieniające się barwy i faktury pozwalają za to uniknąć wrażenia monotonii, tak często spotykanej w przypadku współczesnych obiektów o industrialnym charakterze. Materiałowa rozmaitość zadecydowała też o oryginalnej urodzie wnętrz.
Dom z efektami
Niższa, pawilonowa część domu, obejmująca pomieszczenia jadalni, salonu i basenu, została zaprojektowana w układzie amfiladowym. Dodatkowo perspektywę wydłuża wąski pasaż oddzielony od ogrodu szklaną ścianą; szklane tafle stanowią także jego przykrycie. Dzięki temu zewnętrze niemal bez przeszkód łączy się z wnętrzami. Zaskakującym efektem jest połączenie jadalni z salonem przez otwór kominkowy, salonu zaś - szerokim "oknem wodnym" z pomieszczeniem basenu. Kiedy zapala się ogień w kominku, jego płomień odbija się w lustrze wody. Tworzy to wspaniałą, naturalną dekorację salonu. Trudno też nie zauważyć efektownej ściany okalającej "okno wodne", oddzielającej basen od salonu. Ozdobiono ją pasmami marmurów Carrara i Madreperla.
Dla koncepcji tego domu, gdzie programowo eksponuje się konstrukcję, bardzo ważny był dobór mebli i przedmiotów dekoracyjnych. Starannie wyselekcjonowane, sygnowane przez mistrzów współczesnego designu, zostały ograniczone do minimum i ze znawstwem wtopione w całość założenia. Chodziło o to, by podkreślić i wykorzystać wszystkie atuty architektury budynku. Dla każdego elementu wyposażenia wnętrza przeznaczono więc ściśle określone miejsce. I tak przykładowo wysokość kanap w części wypoczynkowej zgrano z wysokością okna łączącego salon z częścią basenową. To właśnie dzięki temu, siedząc na kanapie, można obserwować skrzącą się taflę wody i całe pomieszczenie basenu.
Do części prywatnej, na pierwszą kondygnację, prowadzą oryginalne schody zbudowane z trzech warstw szkła. Wsparte jedynie na podłodze parteru i piętra zdają się unosić w powietrzu. Jak wiele elementów konstrukcyjnych pełnią w tym domu nie tylko funkcję użytkową, lecz są także elementem dekoracji wnętrza. Można się nimi dostać na szklany pomost przerzucony nad holem. Z jednej jego strony znajdują się sypialnie, łazienka i garderoba właścicieli, z drugiej - dwa pokoje gościnne.
Wyżej na półpiętrze zwanym inaczej "wieżą" zaprojektowano gabinet pana domu z rozległym widokiem na leśny ogród. Jest to jedyne poza biblioteką miejsce, gdzie zastosowano drewnianą okładzinę. Jakby z chęci nadania tym właśnie pomieszczeniom nieco ciepła i intymności.
Kiedy ogląda się ów dom, gdy rozmawia się z jego właścicielami i projektantami, łatwo sobie uświadomić, że oto mamy do czynienia z rzadkim przykładem budowlanego przedsięwzięcia, w którym wszystkie strony mają poczucie satysfakcji. Wydaje się, że na ten sukces w równym stopniu złożyło się dobre porozumienie oraz praca architektów i projektantów wnętrz, jak też mądre zaangażowanie inwestorów, którzy z jednej strony wiedzieli, czego chcą, a z drugiej - umieli zaufać zatrudnionym przez siebie fachowcom.
źródło: klik
:slayer:
Guldan - Śr paź 17, 2007 4:28 pm
" />q, masz gust jak moi starzy
znaczy chca se postawic chate jak ta pierwsza.
moja ulubiona galeria handlowo-kulturalna:
podzielona na dwie czesci, atrium (stara czesc) i pasaz (nowa czesc). jest tez galeria w starej slodowni. calosc postawiona na starym browarze, gdzie byla straszna melina. miasto zrobilo walka i kulczykowie kupili to o wiele taniej, o co ciagle wszyscy maja waty ale k...a chyba nie widza co na tym powstalo i ze pewnie juz grubo zwrocilo roznice zanizonej ceny, w dodatku podnioslo prestiz miasta i dalo zatrudnienie calej masie ludzi. architektura wzorowana jest (na zewnatrz i wewnatrz) na przedwojennej architekturze poznania. troche lepiej to wyszlo w ciasnym atrium, ale w czesci nowej tez zachowany jest ten klimat.
mr.Q - Śr paź 17, 2007 5:57 pm
" />nie chodzi o to ze mi sie to podoba co wrzucałem tyko zrobiło na mnie wrażenie ogromne
jak narazie to na mnie zrobi większe wrażenie kawalerka do której bede miał klucze swoje własne
vadi - Śr paź 17, 2007 6:14 pm
" />kawalerka sola?
mr.Q - Śr paź 17, 2007 6:18 pm
" />a po cóż mi jego nora w której fugi błyszczą w kolorze matowym
mecca - Śr paź 17, 2007 7:21 pm
" />
tak mi się wakacje tego roku przypomniały...
mecca - Śr paź 17, 2007 7:51 pm
" />Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich- Dubaj
kilka zdjęć z mojej pracy zaliczeniowej................
Burj Al Arab- jedyny siedmiogwiazdkowy hotel na świecie
a to sztuczna wyspa w kształcie palmy która jest tworzona w okół hotelu
Jakubb - Śr paź 17, 2007 8:24 pm
" />
">
tak mi się wakacje tego roku przypomniały...tak to moze byc tylko w jednym kraju w Holandi
mr.Q - Śr paź 17, 2007 8:29 pm
" /> <zgnieciony przez mecce>
masakra
bez_niku - Śr paź 17, 2007 9:04 pm
" />ten dom stoi w gdańsku czy sopocie
Link niechce mi sie przeklejać
mecca - Śr paź 17, 2007 9:06 pm
" />...w Sopocie....i podobny w Barcelonie
<sorry za zgniecenie>
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
HOTEL Marques de Riscal (Elciego, Hiszpania)
o chuj mu chodzi z tym hotelem
Docia - Cz paź 18, 2007 5:31 am
" />jako, ze zbliza sie zima i w wielu arktycznych or mniej arktycznych miejscach zaczynają budowac takie hotele
widziałam kiedys w tv jak takie cos powstaje..przejebane tylko ze na wiosne zaczyna topniec
solo - N paź 21, 2007 8:49 pm
" />fajne !
Kompleks mieszkaniowym Tetris Apartments ze słoweńskiej Ljubljany.
Twórcy zapewniają, że ich inspiracją była jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów, która pozostanie na zawsze w sercach wielu użytkowników - Tetris. Gra stworzona w 1985 roku przez rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa, uważana jest przez niektórych za najważniejsze dokonanie Związku Radzieckiegoi.
bez_niku - Śr lis 07, 2007 9:58 pm
" />
mr.Q - Śr lis 07, 2007 11:04 pm
" />wtf?
sword - Cz lis 08, 2007 3:00 am
" />babel k...a
mr.Q - Wt gru 04, 2007 11:40 am
" />
fajny garaż
Donald - Wt kwi 01, 2008 6:29 pm
" />najs
Docia - Pt maja 23, 2008 7:06 am
" />