ďťż

Czytamy, a co!



Battlefist - 07 Wrz 2010 00:19
" />Podsuniety przez 'msd' temat o ksiazkach.
Nie tylko fantasy.

Polecamy, oceniamy, krytykujemy lub tez chwalimy.
W miare bez spamu.




Moror - 07 Wrz 2010 00:23
" />Ziemianski - 'achaja' jedna z lepszych ksiazek jakie czytalem



Ghost - 07 Wrz 2010 07:27
" />wiedźmin, najlepsza saga jaką kiedykolwiek czytałem, znam całość niemal na pamięć
Nie mówię tylko o historii, ale o języku i sposobie w jaki sposób pisze AS. Narrenturm, Boży bojownicy i Lux Perpetua też polecam Aczkolwiek kogoś bez smykałki do historii mogą zanudzić ale opłaca się czekać dla kilku epickich scenek



Vindel - 07 Wrz 2010 13:15
" />Joanna Chmielewska - "Dwie głowy i jedna noga"
Joanna Chmielewska - "Wszystko czerwone"

Polecam thriller/sensacja/kryminał + sporo humoru.




Battlefist - 07 Wrz 2010 15:03
" />Chmielewska lubie dla wyluzowania sie, np. na wakacjach nad basenem poczytac.
Ostatnia pozycja od niej to bodaj 'Zapalniczka', bardzo przyjemnie sie czytalo.



Taroot - 07 Wrz 2010 15:16
" />R.S. Bakker - trylogia "Książe Nicości"

Pozycja dla lubiących niesztampowe fantasy podane w bardzo ciężkostrawny (przynajmniej przez pierwsze ok. 150 stron) sposób.



Piotrej - 07 Wrz 2010 15:45
" />
">wiedźmin, najlepsza saga jaką kiedykolwiek czytałem,

O tak!:) Z tym się jak najbardziej zgodzę. Wszystkie tomy czyta się jednym tchem

Tak poza tym to mogę z czystym sumieniem polecić Książki Alana Campbella i Jacka Piekary(tu nie skończyłem czytać jeszcze)
Bardzo ciekawa jest również seria "Kroniki Wardstone" autorstwa Josepha Delaneya.

Co myślicie o pisarzu Terrym Pratchett i o jego tomikach? Chciałbym poznać opinię kogoś kto już to czytał



Delirius - 07 Wrz 2010 16:11
" />Pratchett to mistrzostwo świata.



Lew24 - 07 Wrz 2010 17:29
" />Osobiście polecam

"Imię wiatru" z serii Kroniki Królobójcy
Autor: Patric Rothfuss

A aktualnie czytam

"Rycerz"
Autor: Gene Wolfe



Battlefist - 07 Wrz 2010 21:06
" />Imie wiatru czytalem. Swietna ksiazka. Mimo iz do cienkich nie nalezy to ze smutkiem spojrzalem na jej grubosc, gdy doszedlem do konca.



Moror - 07 Wrz 2010 22:17
" />trudi canavan -trylogia czarnego maga , czy jakos tak niepamietam dokladnie



Ghost - 07 Wrz 2010 22:31
" />Powiem Ci Moror, czytałem i czarnego maga i prequel... w sumie wciągnęło mnie ale szczerze mówiąc bez szału



Piotrej - 07 Wrz 2010 22:49
" />Trylogia + prequel mało zaskakujące. Przyznam, że pierwszy tom dobrze mi się czytało resztę jakoś tak średnio.

"Oszukać strach" autorstwa Koontza(nie wiem czy jego nazwisko się tak odmienia ) czytaliście? Bardzo fajny horror, który również mogę wam polecić



niktto - 07 Wrz 2010 23:16
" />Polecam Sagę Endera Orsona Scotta Carda (Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd, Dzieci Umsłu), ale to dawno temu.

Teraz czytam... UNIX - programowanie usług sieciowych 2 - komunikacja międzyprocesowa ;( (W. Richard Stevens).



Gamet - 08 Wrz 2010 01:03
" />Maja Lidia Kossakowska - Siewca Wiatru



msd - 08 Wrz 2010 19:06
" />Mam na polce , moze w tym roku uda sie przeczytac

Polecam Amerykanskich Bogow Gaimana. Swietny humor i fabula. Dla mnie najlepsza ksiazka jaka czytalem od dluzszego czasu.

I zupelnie odradzam czytanie Inkwizytora niejakiego Patricio Sturlese. Ciezka nawet nazwac ta ksiazke slaba. Gniot. To lepiej pasuje. Brak w niej praktycznie wszystkiego.



MJ60 - 08 Wrz 2010 20:47
" />1. Twórczość Andrzeja Pilipiuka - Jakub Wędrowycz

Andrzej Pilipiuk, czyli obecnie jedna z najjaśniej błyszczących gwiazd na polskim niebie fantastyki. Autor mistrzowsko operując piórem dostarcza nam swoimi dziełami ogromnej radości, za bohatera obierając sobie na maxa wyjaskrawioną i wyolbrzymioną sylwetke polskiego żula. Zdrowy humor i luźna kompozycja czynią z Wędrowycza świetną, lekką i niesamowicie poczytną lekturę.


2. Stephen King - "Mroczna wieża"


O twórczości Stephena Kinga można napisać encyklopedię, i zapewne od czasu do czasu posilę się na jakąś króciutką recenzję któregoś wybranego dzieła jego autorstwa. Na pierwszy ogień idzie prawdopodobnie mój ulubiony cykl: "Mroczna Wieża" - saga, na którą składają się następujace tomy:
-Roland
-Powołanie Trójki
-Ziemie jałowe
-Czarnoksiężnik i kryształ
-Wilki z Calla
-Pieśń Susannah
-Mroczna Wieża.
Z czym mamy do czynienia? Cóż, niewątpliwie z mrocznym fantasy, wykreowany przez autora postapokaliptyczny świat na pewno nie przypomina cukierkowych światów innych autorów fantastyki. Do tego dochodzi niestandardowa kreacja bohatera, nietuzinkowa, trzymajaca w napięciu do ostatniej strony i jeszcze dalej fabuła, wspaniały klimat... Autor mistrzowsko operuję piórem, co widać w języku, opisach, ale też samym zamyśle przeplatania światów. Biorąc pod uwagę wielkość całego cyklu (chyba ok 2k-3k stron, nie pamiętam dokładnie) mamy do czynienia z dziełem przełomowym, które zresztą sam King niejednokrotnie nazywał najważniejszym w swojej twórczości. Jakie wady można wymienić? Chyba tylko jedną: wymaga duzej ilości czasu, bo w przeciwieństwie do Pilipiuka, którego po każdym opowiadaniu możemy odłożyć, "Mroczna Wieża" nie pozwoli się zostawić do późnych godzin nocnych.

Hm...to tylko skromne dwie minirecenzje z wielu, które mam jeszcze zamiar napisać



Moror - 08 Wrz 2010 20:57
" />1. Twórczość Andrzeja Pilipiuka - Jakub Wędrowycz --to mam zamiar przeczytac...

a jesli chodzi o pozycje druga to do teraz mi sie sni po nocach, rewelacja...szkoda tylko ze przeczytalem zdaje sie tylko pierwsze 3 tomy bo mnie skreslili z listy bibliotecznej i musialem kupic piornik



Battlefist - 09 Wrz 2010 08:57
" />O, podoba mi sie MJowa tendencja do ubrania to w jakas forme.
To tak moze ostatnie czytane:

1. Julio Cortazar, "62. Model do składania"



Swietna powiesc - jak to na okladce ciekawie nazwano - antypsychologiczna. Burzac calkowicie podstawy powiesci psychologicznej, Cortazar ukazuje inna strone postrzegania kontaktow miedzyludzkich - tym razem nie determinuje ich psychika a wzajemne powiazania. Ciekawie wygladaja te wielostronicowe snucia bohatera, umiejscowionego gdzies na uboczu, niby nic nie znaczacego a jednak postrzegajacego siebie jakos czesc tej calej miedzyludzkiej ukladanki.

Niektorzy (jak np. moja mama) widza w tej powiesci tylko glupote poddania sie samobojczemu marszowi. Dla mnie King wykreowal swietna fikcyjna sytuacje, w ktorej celnie obnaza cala ludzka malostkowosc i slabosc.
A must read.



Zentel - 13 Wrz 2010 04:40
" />Cóż, odnośnie "Wiedźmina" - Pozycja warta i godna polecenia, do której często się powraca... Wciągająca, wielowątkowa fabuła, dynamiczny, autorski świat i mistrzowskie oddziaływanie na emocje czytelnika. Język, który czasem rozbawi, a innym razem wprowadzi w zadumę. Wybitna kreacja postaci i ich charakterów, a ponadto opis, dzięki któremu można "tam" być i "osobiście" przeżywać przygodę...

Odnośnie twórczości Dean'a Koontz'a - Przeczytałem wiele pozycji tego autora i szczerze polecam każdą Najczęściej, utrzymane w gatunku "thrillerów psychologicznych", chociaż niekiedy bardziej odbiegające w świat SF, ale jedno jest pewne, każda jest inna!
Z drugiej strony, znając odrobinę biografię autora, należy mu pogratulować tego, co osiągnął, pomysłowości, stylu i, przede wszystkim, tego, że nie poddał się i nie zamknął w szufladach...

Trudi Canavan - Przedstawicielka "pozytywnie zakręconych ludzi z buszu", "prototyp druida", jak określają ją czytelnicy na forach, znający elementy biografii. Literacki konkurs pomógł jej zaistnieć na listach światowych bestsellerów i chyba dobrze, że się tak stało...
Zapewne czytelnik nie zauważy tego po pierwszej sadze, która, w moim osobistym odczuciu, kierowana jest do konkretnej grupy wiekowej, o wypracowanych autorytetach, których jeszcze nie pozacierała rzeczywistość zewnętrznego świata A mowa o "Trylogii Czarnego Maga". Przeczytać warto, jednak z lekka nutka dystansu, pozwalając się prowadzić, "jak dziecko w świecie baśni".
Jednak dla prawdziwych poszukiwaczy smaku, nieznanych "darów"... Polecam Jej drugą serię - "Erę Pięciorga". Nie będę wtajemniczać w szczegóły, ale, kto zacznie od początku twórczości, tutaj wyraźnie doceni talent, gdyż pozna zupełnie inny świat i inną magię
*Nie ukrywam, że ukazała się już nowa książka otwierająca serię "Trylogii Zdrajcy". Po pierwszych stronach mogę powiedzieć, że jest ciekawie, a fabuła nawiązuje do pierwszego dzieła...

A dla dojrzałego czytelnika, szukającego smaku... Klasyka, momentami brutalna, jednak sprawi, że ciężko będzie Ci się od niej oderwać, jeśli w ogóle zdołasz...
Robert Newcomb - a zacząć warto od pozycji - "Piąta Czarownica"

Pozdrawiam,
Zentel



Daughter of the blue - 13 Wrz 2010 23:31
" />A by nie powtarzać wielu tytułów polecam poza tonami różnych pozycji polecam Dragonlance (raistluś rządzi ), sage o ludziach lodu i generalnie jacka piekarę =)



LVaderPL - 19 Wrz 2010 08:32
" />Lekkie, wszystkie części Pottera.

Coś ciężkiego i dla ambitnych(dla tych co lubią szczyptę filozofii)
Robert M. Pirsing - Zen i sztuka obsługi motocykla - polecam

Stephen King - Pod kopułą -polecam



Aruzal - 24 Wrz 2010 23:23
" />Kodeks Deepgate - Alan Campbell - Mimo, że trzeci tom strasznie skiepszczony można przeczytać, ciekawe uniwersum (Drugi Tom wykorzystałem w prezentacji maturalnej )

Malowany Człowiek - Peter V. Brett - Jak wyżej niezwykle ciekawy świat przedstawiony w świetny sposób, runy demony, miłe, bardzo miłe.

Wiedźmin - AS - Tomy opowiadań rewelacyjne, pięcioksiąg jak bułka w mleku, na początku wyśmienita chrupka bułeczka w mleczku, potem robi się packa, która też nieźle smakuje.

Czy naprawdę trzeba wspominać o twórczości Tolkiena ?

Czarna Szabla - J.Komuda - no po prostu sympatyczna rąbanka z nuteczką fantasy w dodatku na ziemiach lokalnych

Wojna Zombie - Max Brooks - Zaskakująco przyjemna ksiązka, będąca relacją naocznych świadków Wojny z żywymi trupami

Mroczna Połowa - S. King - no po prostu majstersztyk



Erick - 15 Paź 2010 22:14
" />Zabrałem się za horrory:
Graham Mastertona "Drapieżcy" oraz ""Dwa tygodnie strachu".



Menes - 15 Paź 2010 23:11
" />Wszystko o Mordimererze Madderdinie Jacka Piekary, dla mnie kozak
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ilemaszlat.htw.pl
  • 0000_menu